Filmy promocyjne – Miss Świata na Wózku

Klip promujący Wybory Miss Świata na Wózku 2016

W lipcu 2016, w trakcie trwania Warsztatów Miss Polski na Wózku 2016 – corocznego zgromadzenia finalistek wyborów, odbyły się nagrania do głównego klipu promującego wybory Miss Świata na Wózku 2017. Modelki zaprezentowały się w klipie w stylizacjach ślubnych przygotowanych przez Violę Piekut. Motyw ślubny zaproponowano z uwagi na główną ideę Fundacji Jedyna Taka – potrzebę zmiany wizerunkowej kobiet z niepełnosprawnościami. Piękne panie cudownie wyglądają w bieli, udowadniając, że niepełnosprawność nie wyklucza szczęścia płynącego z miłości i małżeństwa. Zapowiedź klipu miała swoją premierę podczas Gali Finałowej Miss Polski na Wózku 2016.

Udział w nagraniach wzięły tytułowe Miss Polski na Wózku z lat 2013-2015 oraz towarzyszący im modele. Nagrania do klipu miały miejsce na terenie Miasta Stołeczne Warszawy, w pięknych wnętrzach Pałacu Kultury i Nauki oraz w Bemowskim Centrum Kultury. Organizatorem wyborów Miss Świata na Wózku 2017 jest Fundacja Jedyna Taka, a wśród obecnych partnerów projektu znajdują się: SOD – Paweł Janiszewski Urząd Miasto Stołeczne Warszawa, Quickie.

 • Materiał video: Sound & Visual Creative Studio Kolbuszowa
 • Make up: MakeUp Art Marzena Bartosz
 • Włosy: Akademia Berendowicz & Kublin Warszawa
 • Suknie ślubne: Viola Piekut

Wybory Miss Polski na Wózku 2016

W 2016 roku odbyła się już 4. edycja wyborów Miss Polski na Wózku. Gala Finałowa to zwieńczenie tygodniowych przygotowań na specjalnych Warsztatach Miss. W tym roku do konkursu przystąpiło 41 kobiet z całej Polski, ale tylko 12 z nich mogło wejść do wielkiego finału. 2 zostały wybrane przez Internautów, a 10 przez specjalnie powołane jury. Wybór tej najpiękniejszej nie był łatwy, ale poszczególne prezentacje finalistek na scenie pozwoliły podjąć decyzję. Zdecydowaną faworytką, która nie tylko podbiła serca jury, ale również i zgromadzonych gości była Adrianna Zawadzińska. To właśnie ona zdobyła tytuł Miss Polski na Wózku 2016, tytuł komplementarny Profemed – Miss Medycyny Estetycznej, Miss Publiczności i Miss Foto.

Tytuł I Wicemiss trafił do Patrycji Wójciak, a II Wicemiss do Anny Płoszyńskiej. Największe uznanie Internautów zdobyła Elżbieta Zarzecka – Miss Popularności na Wózku 2016. Zaś tytuł Miss Mediów Społecznościowych na Wózku 2016 powęrdował do Agaty Cybuchowskiej. To był piękny wieczór, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wybory Miss Polski na Wózku 2016

Wielki dzień i niesamowite emocje. Jesteście ciekawi jak wyglądały przygotowania do Gali Finałowej Miss Polski na Wózku 2016? Zobaczcie klip z tego niezwykłego wydarzenia.

 • Video: Studio IP Pracownia Fotograficzna Sebastian Wolny, Tomek Świątkowski
 • Choreografia: Anna Bubnowska, Katarzyna Piechowiak
 • Wizaż: MakeUp Art Marzena Bartosz, PINK MINK Studio – Vegan Make Up
 • Stylizacja: Mateusz Szymkowiak
 • Włosy: Dorota Kasiorkiewicz, Robert Franciszek Szmagaj
 • Foto: Musiej Photography, Dariusz Gajko Fotografia
Warsztaty finalistek

Tygodniowe Warsztaty Miss poprzedzające Galę Finałową Miss Polski na Wózku 2016, a podczas nich sesje zdjęciowe, szkolenia z wizażu, spotkania z coachem oraz zajęcia choreograficznych i dobór stroju na scenę. Wszystko po to by mieć pewność, że Finalistki zostaną nie tylko dobrze przygotowane do tego pięknego dnia, ale przede wszystkim będą gotowe na przejęcie tytułu i obowiązków z nim związanych. W tym roku uczestniczki Warsztatów Miss czekało wiele wyzwań i ciężkiej pracy.

Klip promujący Wybory Miss Świata na Wózku 2015

W grudniu 2015 roku odbyły się nagrania do pierwszego klipu promującego projekt Miss Świata na Wózku 2017. Nagrania miały miejsce w pięknych industrialnych wnętrzach Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, stolicy Polski. Realizacją klipu zajęło się regularnie współpracujące z Fundacją Jedyną Taką Studio IP Sebastian Wolny, Tomek Świątkowski. W klipie zaprezentowały się Miss Polski na Wózku z lat 2013-2015. Błyszczące stroje, rozrywkowa muzyka, cekiny, światła, mocne makijaże i ogromna dawka piękna – to znaki charakterystyczne pierwszego klipu promującego Miss Świata na Wózku 2017! Zachęcamy do obejrzenia klipu.

 • Video: Studio IP Pracownia Fotograficzna Sebastian Wolny, Tomek Świątkowski
 • Choreografia: Anna Bubnowska, Katarzyna Piechowiak
 • Wizaż: MakeUp Art Marzena Bartosz, PINK MINK Studio – Vegan Make Up
 • Stylizacja: Mateusz Szymkowiak
 • Włosy: Dorota Kasiorkiewicz, Robert Franciszek Szmagaj
 • Foto: Musiej Photography, Dariusz Gajko Fotografia
Wybory Miss Polski na Wózku 2015

Gala Finałowa Miss Polski na Wózku 2015 ściągnęła do Warszawy tłumy. Tego dnia na scenie zaprezentowało się 12 wspaniałych kobiet wybranych spośród 62 zgłoszeń. W wyborze Finalistek podobnie jak 2014 roku decydujący głos mieli Internauci bo to oni wskazali aż 10 kandydatek, które ich zdaniem zasłużyły na Finał, 2 pozostałe wybrało jury. Korona jednak mogła trafić tylko do jednej z nich, mimo iż każda na nią zasłużyła. Kilka wyjść Finalistek, prezentacje grupowe i indywidualne, występ gwiazdy wieczoru i ogłoszenie wyników. To tylko mały skrót tego co się działo, a działo się naprawdę wiele.

Tytuł Miss Polski na Wózku 2015 zdobyła Katarzyna Kozioł, do której powędrował także tytuł Miss Publiczności. I Wicemiss Polski na Wózku 2015 oraz Miss Foto została Joanna Krzemieniewska. II Wicemiss i Miss Popularności Katarzyna Szot, a Miss Mediów Integracji Julita Kuczkowska.

Warsztaty finalistek

Warsztaty Miss to nie tylko czas pielęgnacji – to także wielogodzinne treningi choreografii, spotkania z coachem, dobieranie ubrań na scenę czy wyjątkowe sesje zdjęciowe. To świetna zabawa połączona z ciężką pracą, po to, by mieć pewność, że każda z finalistek jest gotowa przejąć nie tylko tytuł, ale też obowiązki Miss Polski na Wózku!

Choreografia to najtrudniejszy i najbardziej wymagający element Warsztatów Miss, na który poświęca się najwięcej czasu. Musi być dostosowana do każdej z Finalistek tak by mogła zaprezentować swój wdzięk, urok i osobowość na Gali Finałowej. Zobaczcie jak wyglądało to w 2015 roku.

Wybory Miss Polski na Wózku 2014

16. sierpnia 2014 rok, Amfiteatr na Bemowie. To właśnie tutaj odbyła się 2. edycja wyborów Miss Polski na Wózku. Warszawa po raz pierwszy gościła najpiękniejsze Polki z różnych części naszego kraju. W tym roku do Finału weszło aż 12 kobiet, a nie 10 jak w poprzednim roku. Organizatorzy tego niezwykłego konkursu piękności powołali specjalne jury, które wybrało dodatkowo jeszcze 2 finalistki na zasadzie tzw. dzikiej karty.

Gala Finałowa Miss Polski na Wózku 2014 była ogromnym wydarzeniem. Tego dnia Miss Polski na Wózku 2014 oraz Miss Publiczności została Julia Torla. I Wicemiss i Miss Popularności Beata Jałocha, a II Wicemiss Monika Florczuk. Tytuł Miss Foto trafił do Aleksandry Karpińskiej, która swoim wdziękiem i osobowością urzekła zgromadzonych na Gali fotografów.

Warsztaty finalistek

Każda dbająca o siebie kobieta jest piękna, a niepełnosprawność nie odbiera jej kobiecości. Od samego początku ideą Fundacji Jedyna Taka jest zmiana wizerunkowa osób z niepełnosprawnością, a w szczególności kobiet. Stąd właśnie zrodził się pomysł zorganizowania wyborów Miss Polski na Wózku. Podczas Warsztatów Miss Finalistki odkrywają swoje wewnętrzne piękno i uczą się je pielęgnować. Dzięki sesjom zdjęciowym, szkoleniach z wizażu, spotkaniach z coachem, zajęciach z choreografii nabierają większej pewności siebie, by na Gali Finałowej móc w pełni zaprezentować swoją osobowość przez zgromadzoną widownią.

Wybory Miss Polski na Wózku 2013

4ty sierpnia 2013 rok, Ciechocinek i pierwsze wybory Miss Polski na Wózku. Ten dzień przeszedł do historii. To właśnie wtedy wybrano pierwszą w historii Polski Miss na Wózku, którą została Olga Fijałkowska. Nikt wcześniej nie zdecydował się na organizację takiego konkursu, nikt poza Fundacją Jedyna Taka, która została powołana do życia przez dwie niepełnosprawne mamy z myślą o integracji społecznej i zmianie wizerunkowej osób z niepełnosprawnością, a w szczególności kobiet.

Do Finału głosami Internautów wybrano 10 kobiet spośród 72 uczestniczek, które przed Galą Finałową spotkały się na specjalnych Warsztatach Miss. Konkurs ten był ogromnym wyzwaniem dla wszystkich. Jego organizacja wymagała niezwykle ciężkiej pracy i dużego zaangażowania. Dzięki współpracy wielu osób wszystko udało się dopiąć na ostatni guzik, a Gala Finałowa odbyła się na wysokim poziomie. Ciechocinek ściągnął tego wieczoru tłumy ludzi, którzy chcieli zobaczyć najpiękniejsze kobiety z całego kraju poruszające się za pomocą wózka inwalidzkiego. Finalistki na Galę Finałową przyjechały w asyście motocyklistów z GOLDWING OF POLAND, a potem zaprezentowały się w kilku odsłonach dając się w ten sposób lepiej poznać.

Tego wieczoru Olga Fijałkowska zdobyła również tytuł Miss Polski na Wózku głosami Czytelników NaszeMiasto.pl, a obok niej mogliśmy jeszcze zobaczyć Monikę Buczyńska – I Wicemiss Polski na Wózku 2013 i Miss Foto oraz Weronikę Wróbel – II Wicemiss Polski na Wózku, Miss Publiczności oraz Miss Internetu.