Finalistki Miss Świata na Wózku wybrane!

20 sierpnia zakończyła się rekrutacja do konkursu Miss Wheelchair World. Kobiety z całego świata poruszające się na co dzień za pomocą wózka inwalidzkiego miały 3 miesiące na zgłoszenie się do pierwszego takiego konkursu na świecie. Zgodnie w regulaminem do Finału mogło wejść maksymalnie 25 kandydatek. Kraje, w których organizowane są konkursy regionalne mogły zgłosić swoje dwie przedstawicielki, zaś kraje w których takich konkursów nie ma – również najwyżej dwie, przy czym jedna organizacja działająca na rzecz osób z niepełnosprawnością mogła zgłosić tylko jedną kobietę.

Po dokładnym zapoznaniu się ze wszystkimi zgłoszeniami organizator konkursu Miss Wheelchair World 2017 – Fundacja Jedyna Taka wspólnie ze współorganizatorem – Miastem Stołecznym Warszawa informuje, że do Finału weszły:

 1. Angola – Victoria José
 2. Białoruś – Aleksandra Chichikova
 3. Brazylia – Carla Maia 
 4. Kanada – Vahen King
 5. Chile – María Díaz
 6. Chile – Paula Miranda
 7. Finlandia – Kati van der Hoeven
 8. Francja – Sandrine Ciron
 9. Francja – Nadjet Meskine
 10. Gwatemala – Pahola Solano
 11. Indie – Priya Bhargava
 12. Indie – Rajalakshmi Shankar
 13. Italy – Laura Miola
 14. Meksyk – Karen Rocha
 15. Mołdawia – Ludmila Iachim
 16. Holandia – Mirande Bakker
 17. Polska – Beata Jałocha
 18. Polska – Adrianna Zawadzińska
 19. Rosja – Alena Tiapkova
 20. RPA – Lebohang Monyatsi
 21. Ukraina – Oksana Kononets
 22. Ukraina – Uliana Pcholkina
 23. USA – Jennifer Lynn Adams
 24. Białoruś – Angelina Waleskaya

Ostatecznie dwadzieścia cztery finalistki zostały wybrane przez jury w skład którego weszli:

Katarzyna Wojtaszek – Fundacja Jedyna Taka, Andrzej Golimont – Miasto Stołeczne Warszawa, Julita Kuczkowska – Fundacja Jedyna Taka, Karolina Malczyk – Miasto Stołeczne Warszawa, Michał Mazur – Miasto Stołeczne Warszawa, Rafał Michalczyk – Fundacja Jedyna Taka, Edyta Tęcza – Stołeczna Estrada, Anna Wojtkowiak – Stołeczna Estrada. 

Wszystkim finalistkom serdecznie gratulujemy i czekamy na Was w Polsce, gdzie już od 29. września spotkamy się na Warsztatach Miss poprzedzających Galę Finałową, która odbędzie się 7. października w Arenie Ursynów w Warszawie.

Podobne wpisy