Wybory Miss Świata na Wózku już za rok 07.10.2017

Dokładnie za rok 7. października 2017 roku pierwsze w historii wybory Miss Świata na Wózku, których organizatorem jest Fundacja Jedyna Taka i Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Wybory Miss Świata na Wózku to nowatorskie na skalę światową wydarzenie, w trakcie którego do Polski zjadą najpiękniejsze kobiety poruszające się za pomocą wózka inwalidzkiego z całego świata, po to, by powalczyć o tytuł Miss Świata na Wózku

Cel…

Główną ideą tego wydarzenia będzie nie tylko integracja środowisk osób z niepełnosprawnością na całym świecie i przełamywanie barier, ale również możliwość pokazania, że ograniczenia są tylko w głowach, a niepełnosprawność nie powinna być wyznacznikiem człowieczeństwa. Konkurs z pewnością ułatwi również wymianę informacji dotyczących najnowszych osiągnięć naukowych i medycznych oraz będzie świetną okazją do zmiany wizerunku osób z niepełnosprawnością na całym świecie.

Umiejętności i doświadczenie…

W tym roku byliśmy organizatorem już 4.edycji Miss Polski na Wózku, co pozwoliło nam zdobyć jeszcze większe doświadczenie i wiedzę na temat organizacji konkursów piękności. Dlatego też zdecydowaliśmy się zrobić krok naprzód i zorganizować wybory, w których udział będą mogły wziąć najpiękniejsze kobiety z całego świata, poruszające się za pomocą wózka inwalidzkiego. Posiadamy niezbędne umiejętności i kompetencje, dzięki którym czujemy się gotowi na organizację wyborów Miss Świata na Wózku.

Chęć pomocy…

W Europie jest tylko kilka krajów, w których odbywają się konkursy piękności dla kobiet poruszających się na wózku inwalidzkim. W związku z tym nasza organizacja – Fundacja Jedyna Taka postanowiła zachęcić i nauczyć inne kraje, jak zorganizować takie wybory u siebie, po to, by za rok i oni mogli wystawić swoje przedstawicielki w konkursie Miss Świata na Wózku w myśl zasady piękno bez barier.

Klip promujący wybory…

W tym celu podczas Warsztatów Miss Polski na Wózku 2016 na terenie przepięknej Warszawy odbyły się nagrania do klipu promującego wybory Miss Świata na Wózku 2017. Udział w nagraniach wzięły tytułowe Miss Polski na Wózku z lat 2013-2015, Mister Polski Rafał Maślak oraz modele. Tematem przewodnim klipu był motyw ślubny i pokazanie, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w miłości i osiąganiu szczęścia, a zapowiedź klipu miała swoją premierę podczas Gali Finałowej Miss Polski na Wózku 2016.

Niezwykła sesja…

Ponadto 6. sierpnia w Warszawie odbyła się także sesja zdjęciowa z udziałem Adrianny Zawadzińskiej – Miss Polski na Wózku 2016, która będzie reprezentowała nasz kraj na wyborach Miss Świata na Wózku. W tej wyjątkowej sesji, której byliśmy organizatorami towarzyszył jej Michał Baryza – model, finalista czwartej edycji „Top Model”. Adrianna i Michał pozowali na motocyklu Liberator Harley-Davidson Warszawa i prezentowali się na nim naprawdę rewelacyjnie.

Zainteresowanie…

Na chwilę obecną mamy już dwa kraje Kenię i Ukrainę, które są zainteresowane organizacją wyborów Miss na Wózku u siebie, ale liczymy, że będzie ich zdecydowanie więcej. Chcemy promować piękno i osobowość kobiet poruszających się za pomocą wózka inwalidzkiego i mamy nadzieję, że przyłączą się do nas kraje z całego świata.

Organizatorzy i partnerzy…

Organizatorem pierwszych w historii wyborów Miss Wheelchair World 2017 jest Fundacja Jedyna Taka i Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, a wśród obecnych partnerów projektu znajdują się: Quickie, Nowa Scena, SOD – Paweł Janiszewski.

Razem możemy więcej…

Jesteśmy pewni, że wspólnymi siłami możemy osiągnąć duży sukces i zorganizować konkurs, który nie obejdzie się bez echa. Zmierzamy do tego aby całe przedsięwzięcie odbyło się na jak najwyższym poziomie dlatego też poszukujemy Partnerów, którzy pomogą w jego organizacji. Osoby zainteresowane pomocą proszone są o kontakt na adres e-mailowy: fundacja@jedyna-taka.pl lub contact@misswheelchairworld.org. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa spotka się z Państwa zainteresowaniem i zachęci do współpracy z nami i przybycia na Galę Finałową Miss Świata na Wózku 7.paździenirka 2017 roku, na którą już dziś serdecznie zapraszamy.

O wyborach…

Zachęcamy również do odwiedzenia Fanpage’a Miss Świata na Wózku

Współpraca…

Materiał video promujący wybory Miss Świata na Wózku na zlecenie Fundacji Jedyna Taka: Sound & Visual Creative Studio Kolbuszowa. Make up: MakeUp Art Marzena Bartosz. Włosy: Akademia Berendowicz & Kublin Warszawa. Suknie ślubne: Viola Piekut. Miejsca nagrań: Pałac Kultury i Nauki, Miasto Stołeczne Warszawa oraz Bemowskie Centrum Kultury.

Przeżyjmy to jeszcze raz…

Oficjalnym makijażystą Miss Polski na Wózku jest Perfumerie Douglas Polska. Jeśli chcecie zobaczyć przedsmak tego co działo się na Gali Miss Polski na Wózku  2016 obejrzyjcie klip z tego niezwykłego wydarzenia. 

Podobne wpisy