Akcja ” Pomoc nie zna GRANIC „

Fundacja Jedyna Taka, w ramach akcji #MissionMissions, włącza się w akcję Justyny Kułakowskiej – „Pomoc nie zna GRANIC”. To zbiórka pieniędzy na zakup aktywnego wózka inwalidzkiego dla jednego z niepełnosprawnych mieszkańców Botswany (płd. Afryka), który w wyniku skoku do wody doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego na odcinku szyjnym.

Inicjatorką zbiórki jest nasza koleżanka, Jedyna Taka Mama, pracująca w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. W grudniu 2017 roku miała okazję poprowadzić warsztaty aktywnej rehabilitacji w Botswanie, gdzie poznała Dullasa. To młody, energiczny chłopak, który chciałby aktywnie i samodzielnie żyć. Niestety Botswana nie zapewnia pomocy osobom, których niepełnosprawność powstała z innych przyczyn niż wypadek komunikacyjny. Ograniczenia, z jakimi boryka się Dullas, a także jego charyzma i chęć do niezależnego życia, skłoniły Justynę do zapoczątkowania tej wspaniałej inicjatywy.

Historia Kaone Dullas Meyoya.

„Nazywam się Kaone Dullas Meyoya. Mam 29 lat, urodziłem się 25 maja. Aktualnie jestem singlem – podczas wypełniania oficjalnych dokumentów mogę zaznaczać właśnie to okienko, no cóż. Dzieci też nie mam. Ale mam szczeniaka, którego nazwałem na cześć swojej znajomej… Ma na imię Justyna. 

W 2012 roku, w październiku miałem wypadek na basenie. Skoczyłem na płytką wodę i złamałem kręgosłup szyjny jednocześnie uszkadzając rdzeń kręgowy na poziomie C5-C6. Wynikiem tego jest porażenie czterokończynowe, straciłem także chwyt w dłoniach. Należałem wtedy do armii. Z powodów zdrowotnych, w 2015 roku zostałem zwolniony ze służby. Od pięciu lat poruszam się na wózku inwalidzkim, a w tym roku mija szósty rok. W przeciwieństwie do osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, fundusz państwowy w moim kraju nie pokrywa kosztów zakupu ani urządzeń, ani żadnych innych rzeczy mogących ułatwić moje funkcjonowanie jako osoby po urazie rdzenia kręgowego.

W związku z tym jestem w trudnej sytuacji. Nie mam prawa do otrzymania aktywnego wózka inwalidzkiego. Nie jestem też w stanie go kupić, ponieważ aktualnie nie pracuję. Mimo to jestem radosnym człowiekiem. Uwielbiam podróżować, poznawać nowych ludzi, nawiązywać przyjaźnie. Chciałbym odwiedzić Polskę i ponownie zobaczyć się z Justyną Kułakowską. 

 Lubię muzykę soulful deep house, seriale telewizyjne, lubię poznawać nowe kultury, uwielbiam rozmawiać z moimi przyjaciółmi, dużo mówię… Jestem bardzo ciekawski i zawsze otwarty na wiedzę. Uwielbiam także jedzenie… Ja i jedzenie jesteśmy najlepszymi przyjaciółmi… „

Jako Fundacja działająca na rzecz zmiany wizerunku osób z niepełnosprawnością oraz propagowania aktywnego i samodzielnego życia z przyjemnością włączamy się w promocję zbiórki.

Pierwszą ambasadorką jest Adrianna Zawadzińska – Miss Wheelchair Poland 2016 oraz II Wicemiss Wheelchair World 2017.

Fot. Marta Kuśmierz
 

Drugą ambasadorką zbiórki jest Aleksandra Chichikova – Miss Świata na Wózku 2017, która już 26.01 zagości w Warszawie. Celem jej wizyty będzie odebranie nagrody – wózka inwalidzkiego Quickie Helium, a także wparcie akcji „Pomoc nie zna GRANIC”. Ponadto, w ramach zbiórki na wózek dla Dullasa, przeprowadzone będą aukcje, których finał będzie miał miejsce 22.02 w Warszawie.

Fot. Marta Kuśmierz
 
Zachęcamy do pomocy oraz dzielenia się informacją na temat akcji „Pomoc nie zna GRANIC”.
Kwota potrzebna do zakupu wózka dla Dullasa to 16 000 zł.
Link do zbiórki: https://pomagam.pl/hsqqqm7q

Podobne wpisy